Idź do
Dnia 23 maja 2024 roku w Centrum Edukacji Przyrodniczej Parku Narodowego „Bory Tucholskie” w Chocińskim Młynie odbył się II etap XVII Wiosennego Konkursu Wiedzy Przyrodniczej. Konkurs przeznaczony był dla dzieci z powiatu chojnickiego uczęszczających do klas 0 i I z przedszkoli i szkół podstawowych. Warunkiem zakwalifikowania się do drugiego etapu było wykonanie pracy plastycznej pt. „Dzicy” mieszkańcy Zagrody Pokazowej Zwierząt. Spośród 257 prac wybrano i nagrodzono 30. Tego dnia odbyło się również uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom etapu plastycznego.

W II etapie spotkało się piętnaście dwuosobowych zespołów reprezentujących zwycięzców pierwszego etapu. Wszyscy uczestnicy byli świetnie przygotowani. Wykazali się ogromną wiedzą m.in. nt. „dzikich” mieszkańców Zagrody Pokazowej Zwierząt, wiosennych kwiatów, ptaków powracających z zimowisk oraz zwierząt zapadających w sen zimowy.

Pierwsze miejsce zajęli uczniowie klasy I ze Szkoły Podstawowej w Kłodawie w składzie: Jessica Janta i Antonina Krzywosądzka (wychowawca Pani Celina Drewek). Drugie miejsce ex aequo zajęły cztery drużyny: Filip Główczewski i Anna Miszewska  z klasy 0 ze SP w Wielkich Chełmach (wychowawca Pani Karolina Krzoska), Nadia Chrapkowska i Janina Klonowska z I ze SP w Wielkich Chełmach (wychowawca Pani Renata Lubińska), Zofia Miszewska i Hubert Kręczkowski z klasy I b ze SP w Nowej Cerkwi (wychowawca Pani Maria Szczęsna) oraz Anna Krajewska i Oliwia Meyer z kl. 0 ze SP w Ogorzelinach (wychowawca Pani Karolina Garwol). Trzecie miejsce  ex aequo zajęła reprezentacja klasy I a z Zespołu Szkół Publicznych w Konarzynach w składzie Nina Gostomczyk i Mateusz Segieta (wychowawca Pani Ewelina Wróblewska) oraz przedstawiciele grupy „Misiaki” z Niepublicznego Przedszkola „Bajka” w Chojnicach (opiekun Pani Aleksandra Galikowska). 

W konkursie startowali również uczniowie: z kl. 0 c ze SP nr 1 w Brusach, 0 ze SP w Czapiewicach, I a ze SP w Silnie, kl. I ze SP w Ostrowitem, kl. 0 ze SP nr 7 w Chojnicach, kl. 0 ze Szkoły Podstawowej w Nieżychowicach oraz grupa z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Czersku i grupa "Kropelki" z Przedszkola Niepublicznego "Promyczek" w Chojnicach.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w naszym konkursie. Składamy również serdeczne podziękowanie nauczycielom przygotowującym dzieci do I i II etapu konkursu.
/BG/