Idź do
W sobotę 23 marca zainagurowane zostały „Spotkania w Parku”. Będą to spacery tematyczne po Parku. Ten sobotni nosił tytuł „W poszukiwaniu wiosny”. Wszystkie prognozy pogody i sobotni ranek, nie zachęcały do spaceru. Ale około godziny 9.00 już była tylko mżawka, która również bardzo szybko skończyła się. I spacer mógł odbyć się bez zakłóceń.

O tym że jest już wiosna, przede wszystkim informowały nas ptaki. Dzięcioły czarne swoim głosem informowały nas o obecności. W pewnym momencie, tuż przed łąkami Józefowskimi, nawet udało się zauważyć parę dzięciołów. Słyszeliśmy również bąka, po J. Ostrowitem pływały gągoły i łabędzie, a po łące spacerował  żuraw i fruwały czajki.

Nieśmiało z ziemi wystawały kwiatostany podbiału. Najpiękniej wyglądały jednak mchy i porosty. Ich zieleń przyjmowała wszystkie możliwe odcienie.

Nie zabrakło również mrówek, które pomimo chłodnego poranka, powoli rozpoczynały prace w mrowisku. Młodzi uczestnicy spotkania znaleźli także biedronkę. Podczas spaceru nie zabrakło również tropów saren, jeleni a także dzików.  

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w spotkaniu i już dziś zapraszamy na kolejne wydarzenia w tym cyklu. 22 czerwca zapraszamy na poszukiwania kwiatu paproci. Spacer odbędzie się tą samą trasą, ale będziemy poszukiwać zupełnie innych ciekawostek przyrodniczych.

Spotkania w Parku to nie jedyne imprezy oferowane przez Park.  Już w maju planujemy Noc w Muzeum Parku oraz festyn z okazji Dnia Ziemi. Te imprezy odbędą się w Centrum Edukacji Przyrodniczej w Chocińskim Młynie. Prosimy o śledzenie informacji o tych i innych imprezach Parku.

Dziękujemy Pani Bożenie Stępień za zdjęcia.

 I bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnego poznawania przyrody. 

/MK/