Idź do

Zostaw w krzakach tego zwierzaka

"Zostaw w krzakach tego zwierzaka" to projekt edukacyjno-promocyjny, którego celem jest kształtowanie właściwych postaw wobec przyrody i edukacja przyrodnicza wśród społeczeństwa. Projekt powstał w odpowiedzi na narastający problem polegający na zabieraniu młodych zwierząt z ich naturalnego środowiska. Ludzki odruch, który karze nam się zaopiekować młodym zwierzęciem, powoduje, że zamiast pomocy często pozbawiamy je szansy na normalne życie. W większości przypadków matka młodego przebywa niedaleko, poszukując jedzenia i ukryła go przed potencjalnym drapieżnikiem. 

Głównymi zadaniami projektu są: 

· Dostarczenie pomysłów i informacji, które umożliwią edukację przyrodniczą w zakresie poznawania i postępowania z młodymi zwierzętami wybranych gatunków ptaków i ssaków.

· Pozyskiwanie specjalistycznej wiedzy oraz współpraca z instytucjami i osobami prywatnymi, które zainteresowane są problematyką poruszaną w projekcie.

Bohaterami projektu zostały następujące gatunki: zając szarak Lepus europaues, sarna Capreolus capreolus, puszczyk zwyczajny Strix aluco, kos Turdus merula, kawka Corvus monedula, grzywacz Columba palumbus.

Projekt współrealizowany wraz z Ogród Zoologiczny w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku "Myślęcinek" Sp. z o.o. w Bydgoszczy, Gdański Ogród Zoologiczny, Gabinet Weterynaryjny Wiesław Borkowski lekarz weterynarii.

O szczegółach projektu można doczytać w ulotce informacyjnej "Zostaw w krzakach tego zwierzaka" dostępną w plikach do pobrania